Nenašli ste požadovaný materiál alebo máte záujem o ďalšie objemové zľavy? Potrebujete poradiť alebo máte špeciálnu otázku?
Vyžiadajte si našu cenovú ponuku na stavebný materiál
Máte cenovú ponuku? Dojednáme za Vás nižšiu cenu!

Použitie sadrokartónu v rodinnom dome

24.január 2018

Pri stavbe alebo kúpe domu si obvykle vyberáte taký, ktorý bude vyhovovať vašim aktuálnym požiadavkám. Môže však nastať situácia, keď budete potrebovať viac miesta. Vtedy začnete hľadať rýchle, jednoduché, ale určite aj kvalitné riešenia. 

 

Sadrokartón do podkrovia

 

Ak obytnú plochu rozširujete smerom nahor, sadrokartón je ideálnym stavebným materiálom. Sadrokartón je ľahký a nezaťažuje nosnú konštrukciu. Najčastejšie sa využíva na opláštenie podhľadov a šikmín. Výsledkom bude nielen hladká stena, ale aj dobrá zvuková a tepelná izolácia s vyžadovanými protipožiarnymi vlastnosťami. 

 

Rôzne stavebné materiály majú v tepelných a vlhkostných podmienkach rozdielnu rozťažnosť a preto môžu vznikať stavebné poruchy. Preto je potrebné dbať na to, aby ste na seba nenapájali rôzne materiály a pristupovali k riešeniu podkrovia systémovo.

 

Zvuková pohoda vďaka sadrokartónu

 

Veľmi praktickým riešením je k sadrokartónovým podhľadom a šikminám použiť sadrokartónové deliace priečky a tiež predsteny pri nosných a štítových stien. Vtedy docielite zjednotenie materiálov a povrchu. V priestore tak oceníte aj lepšiu zvukovú pohodu.

 

Výborné zvukovo izolačné vlastnosti má modrá akustická priečka, ktorá prekoná aj pórobetónové a murované steny. Sadrokartónové konštrukcie majú ďalšie výhody - sú tenké, šetria miesto a zväčšujú úžitkovú plochu.

 

Zvuk sa v stavbe šíri rôznymi smermi, teda nielen do strán, ale aj smerom nahor či nadol. Hluk sa môže šíriť aj po zle riešenej konštrukcii. Ak sa v dome chcete vyhnúť hluku z rôznych miestností, myslite na to už pri stavbe. Takže nestačí len dobre izolovaný strop, je potrebné použiť aj kvalitný materiál na podlahu.

 

Odolné a pevné steny

Priečky s univerzálnymi stavebnými doskami Rigips do vlhkého prostredia sú pevné, odolné steny, ktoré môžete použiť aj v kuchyniach alebo kúpeľniach. Používajú sa tam, kde musí stena vydržať vlhkosť, nárazy a uniesť aj ťažšie predmety. Nie je teda žiadny problém na ne inštalovať aj kuchynské závesné skrinky.

 

Sadrokartónové konštrukcie môžete využiť aj ako vnútorné priečky a predsteny bez najmenších obáv o pevnosť, bezpečie, alebo súkromie. Zvukovo izolačné steny zo sadrokartónu sa využívajú aj v nemocničných zariadeniach, kultúrnych zariadeniach alebo hoteloch. Tieto steny spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky na odhlučnenie, protipožiarnu odolnosť a pevnosť.

 

Vďaka tomuto materiálu si môžete vytvoriť nové bývanie podľa vašich predstáv a nemusíte sa nijako obmedzovať. Dokonca môžete realizovať aj netradičné nápady riešenia interiéru. Takáto výstavba vám prinesie nečakané úspory a určite oceníte aj vyšší komfort.

 

Ak pri výbere stavebných materiálov potrebujete pomoc, kontaktujte nás a my vám radi poradíme nielen s výberom, ale aj so samotnou realizáciou. V ponuke nášho eshopu nájdete najpredávanejšie druhy sadrokartónových dosiek za výhodné ceny.


Energetický certifikát

27.6.2016 Predávate, kolaudujete alebo prenajímate vašu stavbu? Nenechávajte to na náhodu, ale využite túto službu. Dodržte zákon 555/2005 Z.z. a dajte si vypracovať energetický certifikát: a) pri kolaudácií ­ pre novostavby alebo pre rekonštrukcie budovy b) pri... viac

Minerálne vaty ISOVER až so 40% zľavou!

20.5.2015 Pripravili sme pre vás špeciálnu ponuku - minerálne vaty značky ISOVER z našej aktuálnej ponuky si v tomto období môžete zakúpiť až so 40% zľavou! Ak sa potrebujete poradiť pri výbere materiálu alebo výpočte množstva, kontaktujte nás na našej... viac

Výhodná akcia na YTONG !

6.10.2013 Chystáte sa stavať dom a váhate, aký materiál použiť na hrubú stavbu? Práve pre Vás tu máme akciu na pórobetón Ytong až do 35% ! Práca s týmto materiálom je jednoduchá,presná a rýchla, čo sa odzrkadlí aj na cene práce.... viac
Partneri